Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuIndyjski sektor farmaceutyczny i biotechnologiczny - podsumowanie targów India Pharma 2018

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Woińska | 2018-02-23 15:19:30
indie, sektor farmaceutyczny, sektor biotechnologiczny, targi, india pharma, 2018, bangalore, polskie stoisko informacyjno-promocyjne, branżowy program promocji, bpp, biotechnologia i farmaceutyka, briefing prasowy, leki generyczne, szczepionki, eksport, sprzęt medyczny

W dniach 15-17 lutego 2018 r. w indyjskim Bangalore (stan Karnataka) odbyła się 3. edycja targów branży farmaceutycznej i biotechnologicznej India Pharma. Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją oraz najważniejszymi informacjami dot. ww. sektorów indyjskiej gospodarki.

Polskie stoisko informacyjno-promocyjne cieszyło się ogromnym zainteresowaniem zwiedzających targi, w tym przedstawicieli instytucji reprezentujących indyjski sektor farmaceutyczny i biotechnologiczny.

 

 

W drugim dniu imprezy na polskim stoisku zorganizowany został briefing dla przedstawicieli lokalnych mediów oraz reprezentantów biznesu z Indii i zagranicy, mający na celu przybliżenie specyfiki oraz charakterystyki obydwu branż na polskim rynku.

 

 

- Widzimy duże zainteresowane innowacyjnych firm indyjskich z branży farmaceutycznej i biotechnologicznej, objawiające się w bardzo konkretnych propozycjach współpracy biznesowej z polskimi partnerami. Jesteśmy przekonani, że potencjał i możliwości tego ogromnego rynku zostaną odkryte szeroko przez polskie firmy - podsumował prowadzący briefing prof. Tadeusz Pietrucha.

 

  

 

Branża farmaceutyczna i biotechnologiczna w Indiach - informacje

 

1. Najważniejsze imprezy branżowe

 

2. Instytucje i stowarzyszenia branżowe

 

3. Charakterystyka rynku indyjskiego

  • Największy producent leków generycznych na świecie.
  • Największy producent szczepionek na świecie.
  • Około 3000 firm farmaceutycznych funkcjonuje w Indiach.
  • Eksport branży farmaceutycznej za rok 2015/2016 wyniósł 16,3 mld dolarów.
  • Czwarty pod względem wielkości rynek sprzętu medycznego w regionie Azji i Pacyfiku.

 

Komentarze:

V.S.D.L. Surendra - Pierwszy Sekretarz, Ambasada Indii w Polsce:

Indie są jedną z kluczowych destynacji na świecie w zakresie branży biotech, z ogromną liczbą miejsc i zakładów produkujących leki. Szacuje się, że sektor biotechnologiczny w Indiach osiągnie wartość 100 mld dolarów w roku 2025. Aktywność wielu parków biotechnologicznych na obszarze całego kraju, stwarza szansę zarówno dla polskich ośrodków akademickich, jak i badawczych i technologicznych do nawiązania silnej współpracy instytucjonalnej z indyjskimi partnerami. Jesteśmy gotowi, aby wspierać inicjatywy tego rodzaju. Aby skorzystać z tej szansy zapraszamy wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa w najbliższych edycjach targów i konferencji branżowych, m.in. Bengaluru India Bio (Listopad 2018), CPhI (Mombaj, Listopad 2018), Bio Pharma (Hyderabad, Grudzień 2018).