Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPolska na BIO International Convention 2019

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Woińska | 2019-05-31 15:58:13
bio international convention, polskie stoisko, branżowy program promocji, bpp, biotechnologia i farmaceutyka, branża farmaceutyczna, farmaceutyka, biotechnologia, stoisko informacyjno-promocyjne, materiały promocyjne, materiały audiowizualne, polska agencja inwestycji i handlu, paih, zagraniczne biuro handlowe w nowym jorku, zbh nowy jork, 2019, pennsylvania convention center, filadelfia, usa

Drugi rok z rzędu Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) zorganizuje narodowe stoisko informacyjno-promocyjne na kluczowej imprezie sektora biotechnologicznego na świecie - BIO International Convention. W amerykańskiej Filadelfii zaprezentuje się także liczna grupa polskich przedsiębiorców.

Bio International Convention

BIO International Convention uznawane jest za jedną z najważniejszych imprez branży biotechnologicznej i farmaceutycznej na świecie. Co roku tysiące przedstawicieli świata nauki i biznesu spotykają się w różnych lokalizacjach w USA debatując nad rozwojem światowej biotechnologii i life science.

 

- Stany Zjednoczone pozostają liderem w dziedzinie biotechnologii. Z punktu widzenia polskich przedsiębiorstw istotne znaczenie odgrywa nie tylko skala i innowacyjność rozwiązań rynku amerykańskiego, ale także dostęp do kapitału na rozwój. To właśnie w USA znajduje się wiele wysoko wyspecjalizowanych funduszy z sektora biotechnologii oraz najbardziej płynny na świecie rynek papierów wartościowych - podkreśla Ewa Bindek, kierownik Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w Nowym Jorku.

 

Polska na BIO International Convention 2019

 

Polska Agencja Inwestycji i Handlu oferuje wsparcie polskim przedsiębiorcom zainteresowanym rynkiem amerykańskim m.in. poprzez sieć Zagranicznych Biur Handlowych funkcjonujących w sześciu miastach USA: Nowym Jorku, Waszyngtonie, Houston, Chicago, San Francisco i Los Angeles.

 

W tegorocznej edycji wydarzenia odbywającej się w stolicy stanu Pensylwania, wśród blisko 2000 wystawców znajdzie się także grupa polskich przedsiębiorców. W imprezie udział wezmą m.in. Dystrogen Therapeutics, SDS Optic, Bio-med Lublin, Ardigen, Selvita, Polpharma Biologics, a także Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

 

- Dzięki proinnowacyjnej polityce - miliardom euro na rozwój infrastruktury i projektów badawczo-rozwojowych oraz znowelizowanym przepisom i ulgom podatkowym na B+R - w Polsce bardzo dynamicznie rozwija się sektor biotechnologii. Obecnie to ok. 300 firm i jednostek badawczych, z których większość to szybko rozwijające się młode spółki, tworzące autorskie rozwiązania. Wiele z nich, czego przykładem są uczestniczące w Konwencji firmy wsparte przez NCBR, oferuje już innowacyjne produkty i technologie. Jednocześnie, przy znacznym zaangażowaniu państwa, w tym naszej agencji, w Polsce rozwija się rynek venture capital, co otwiera przed amerykańskimi inwestorami nowe możliwości - podkreśla prof. Aleksander Nawrat, zastępca Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, największej w Europie Środkowo-Centralnej rządowej agencji wspierającej działalność B+R.

 

BIO International Convention 2019 - Polish companies

Katalog firm polskich na BIO International Convention w języku angielskim.

 

Tegoroczna edycja BIO International Convention odbędzie się w dniach 3-6 czerwca w Filadelfii (Pensylwania) w Stanach Zjednoczonych. Organizatorem wydarzenia jest Biotechnology Innovation Organization BIO.
Pliki do pobrania

BIO International Convention 2019 - Polish companies
pdf | 1.1 MB
Pobierz